Asu Ulutürk Yavuz kimdir?

1977 doğumlu; 6 ve 9 yaşında iki çocuk annesiyim. 1994 senesinde T.E.D. Ankara Koleji’nden mezun oldum ve lisans eğitimine O.D.T.Ü Çevre Mühendisliği’nde devam ettim. 1998 senesinde mezuniyetimi takiben British Council bursu ile yüksek lisans yapmak üzere İngiltere’ye gittim. Mühendis olarak başladığım kariyerimde; bir anda Finansçı’ya dönüşüverdim. Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptım. Yakın zamana kadar kurumsal kariyerime devam etmekteydim.

Çocuklarım olduktan sonra; 2014-2015 senelerinde International Maternity Institute tarafından verilen «Hamilelerde ve Çocuklarda Uyku Danışmanlığı Sertifikasyonu»nu tamamladım. Bu sertifikasyonun bir parçası olarak «Dr Harvey Karp Mahallenin En Mutlu Bebeği Eğitici Sertifikasyonu»nu da aldım.

2015 senesinden bu yana, kendi markam olan «Uyusun ki Büyüsün» ile Uyku Danışmanlığı yapıyorum. 2019 yılında Eline Snel Metodu-Çocuklar için Farkındalık Eğitmenlik eğitimimi tamamladım ve Eline Snel’in Türkiye’deki eğitmenlerinden biri oldum. Farkında Minik markası ile çocuklarda dikkat ve farkındalık çalışması yapmaktayım.

Ayrıca, Bilgi Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisans öğrencisiyim.