Hakkımızda

Biz kimiz?

Asu Ulutürk Yavuz

Asu 1977 doğumlu, iki çocuk annesi…

Okumayı sevdi çocukken babasından görerek, sonra matematik sevdi dedesinden görerek… Hep mühendis olacağım dedi. T.E.D. Ankara Koleji’nden Matematik Bölümü’nden mezun oldu; kendini O.D.T.Ü Çevre Mühendisliği’nde buldu. O da yetmedi İngiltere’ye gitti; Yüksek Mühendis oldu.

İş yaşamında çok farklı kurumlarda çalıştı; Mühendis olarak başladığı kariyerinde; bir anda Finansçı’ya dönüşüverdi. Finans Kariyerinde en çok rakamların hikayesini sevdi. Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı; tüm bunları yaparken de çocuğa vakit bulmadı.

33 yaşında hayatının aşkıyla karşılaştı, 3 ayda evlendi. İlk evlilik yıl dönümlerinde Zeynep vardı yaşamlarında. Kızına çok aşık oldu; sonra istedi ki bir çocuk daha olsun, Ömer giriverdi yaşamlarına. Çok disiplinli bir anne oldu. Ama çocukla kitapta yazanlar asla uyuşmadı… Gördü ki çocuk kendi karakteriyle doğuyor. Bir elin iki parmağı birbirine benzemez dediler; gerçekten benzemezmiş dedi… Ömer doğduğunda iki çocuk nasıl uyurmuş acaba derken; kendini bir kaos içinde buluverdi. Ömer ağlar, Zeynep uyanır. Zeynep ağlar, Ömer uyanır. Ne oldu acaba mışıl mışıl uyuyan Zeynep’e. Denedi denedi; etrafındakilerin söylemlerinden kurtulamadı. Bu işi ancak uzman söylerse uyar herkes dedi ve Uyku Danışmanı’na gitti. Aynı anda; kendi de bu mesleği seçti. International Maternity Institute tarafından verilen “Hamile ve Bebeklerde Uyku Koçluğu” eğitimine başlarken yaşamında yepyeni bir sayfa açıldı.

Gerisini biliyorsunuz zaten.

cropped-icon-512px.png

 

 

 

Uzmanlarımız

Söylemiştim ya benim yaşamıma dokunan eller var diye. İşte o ellerden birkaç tanesi “Uyusun ki Büyüsün” için buradalar. Uzmanlarımız zaman zaman yazılarıyla bizimle birlikte olacaklar ve bizleri bilgilendirecekler.

Doç Dr. Feride Füsun OKAN, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktor

1958 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1983 senesinde mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları üzerine Uzmanlığını 1990 senesinde tamamladı. 2003 yılında aynı üniversitede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji Yan Dal Eğitimi’ni ve de 2009 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji Bilim Dalı’nda Doçentliği’ni tamamladı. Milli Pediatri Derneği, Türk Neonatoloji Derneği, Anne Bebek Sağlığı Vakfı, Anne ve Çocuk Sağlığını Koruma Derneği üyesidir.

Canan Kiziroğlu BALCI, Uzman Psikolog

1972 Yılında İstanbul’da doğdu. Psikoloji Lisans ve Klinik Psikoloji master programlarını tamamladı. On beş yıldır aktif olarak aile ve çocuklarla çalışmaktadır. Özel çalışma alanları; oyun terapisi, hipnoterapi, filial terapi, aile danışmanlığı, 0-6 yaş gelişimsel danışmanlık, bireysel terapiler. Uyguladığı testler; Stanford Bient zeka testi, Denver Gelişim testi, Metropolitan Okul Olgunluk testi, MMPI Kişilik testi, Louısa dus, Pe Bady, çizim testleri, T.A.T, C.A.T

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz...

Daha sakin, uyuyabilen, bebeği ile iletişimi daha güçlü bir anne oluverdim…

  Ela’nın 84200 kere uyandığı gecelerden birinin sabahında artık gücü, sabrı, neşesi kalmamış yeni anne …

Bir bilene danışmak iyidir…

Yasemin’i kendi odasına ayırmaya karar verdiğimizde sanırım 10 aylık kadardı. Aslında hiçbir zaman zor bir …

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. …