Blog

Uyuyan bebekler, mutlu hayatlar.

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. 4 ay sonunda ben güçten düşerken Uras’ın uykuları daha da zorlaşmaya başladı.

see

Asu Hanım’ı aramaya karar verdiğimizde 1 aydır gece 2 ya da 3 ten sonra ben kucakta yatakta oturarak ve emzirerek sabahlar haldeydim. Uykusuzluk yorgunluk beraberinde getirdiği sağlık sorunları, herşeyi yapmaya hazır ama yardımcı olamadığı için  üzülen eşim, uyku dışında bizi hiç zorlamayan gülücük şampiyonu Urasımız :)… Uyku eğitimi deyince tüylerimiz diken diken oluyordu, oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk her anne baba gibi. Asu Hanım’ı seçmemizdeki en büyük sebep de bebek kadar annenin de bu dönemde ne kadar hassas olduğunun farkında olması ve istemediğim yapamayacağım dediğim hiç bir şeyi bizden istemeyeceğine emin olmamdı. Asu Hanım bir ay boyunca bizimle canı gönülden ilgilendi, adım adım, yavaş yavaş Uras’ın gece uykularını büyük ölçüde düzene sokmayı başardık. Bu süreçte canım eşim ve Asu hanımın inanılmaz işbirliği beni yeniden uyuyan, uzun rüyalar gören çok daha huzurlu bir anne yaptı 🙂 Ayrıca Uras’ın kitaplarda yazdığı gibi kitap bebek olmadığını, çok belirgin bir şekilde kendi tercihleri olduğunu, öğrenmiş anlamış olduk. Kendisine çok teşekkür ediyor, şu an atmaya hazır olmadığım adımlarda ileride bizimle olacağını bildiğim için, içim rahat bir şekilde şimdilik hoşçakalın diyorum:) Tüm annelere de önce kendilerine iyi bakmalarını şiddetle tavsiye ediyorum, mutlu anne mutlu bebek demek :)) Sevgiler..

http://manuscriptagency.com.au/index.php/135uchak-UlJFfChDGr/DLiEIsnX-96501-27832-yjwinb/ Gülen&Emir&Uras Han

Asu’dan Not: Çok tatlı bir aile ile tanıştım ben: Beni web sayfamdan bulan ve uyku sürecinde anneye destek olmak için izin alan bir baba; çok uyumlu ve birbirine tam destek bir çift… Bu işin en güzel kısmı bu: güzel insanlarla tanışma fırsatı… Mutluluğunuz daim olsun:)
Bu yazıyı paylaşabilirsiniz...

Daha sakin, uyuyabilen, bebeği ile iletişimi daha güçlü bir anne oluverdim…

us pharmacy no prescription neurontin   Ela’nın 84200 kere uyandığı gecelerden birinin sabahında artık gücü, sabrı, neşesi kalmamış yeni anne …

Bir bilene danışmak iyidir…

Yasemin’i kendi odasına ayırmaya karar verdiğimizde sanırım 10 aylık kadardı. Aslında hiçbir zaman zor bir …

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. …