Blog

Uyuyan bebekler, mutlu hayatlar.

Gece uykusunu unutmuştum, rüya bile görmüyordum…

buy Lyrica medication 20 aylık Kızım Tuna akşamları uyumak için odasına koşarak ve eğlenerek gidiyor. Odasına gidiyoruz gece lambasını açıyoruz ve bir kaç tane kitabını yatağa bırakıp  yere yanına oturuyorum. Karyolanın dışarı bakan taraftaki korkuluğunu da kaldırıyorum. Veeee kitap okuma zamanı başlıyor. Önce Tuna okumamı istediği kitabı veriyor. Ben okumaya başlıyorum Tuna da kitaptaki resimlere ‘bu ne’ diyerek eşlik ediyor. Bir süre sonra yastığına sarılarak yatağa uzanıyor. Ben okumaya devam ediyorum veee o sırada Tuna uykuya geçmiş oluyor. Ben de kızımı öpüp koklayıp odadan ayrılıyorum.

http://ourdentalplan.com/supplemental-insurance/ Eveett bu guzel uyku hikayesi Asu Hanım’dan destek aldıktan sonra gerçeklesti.

Öncesi mi?

Asu Hanım ile tanışmadan önce, 18 ay boyunca memede uyuttum kızımı. Geceleri mi? Gece uykusunu unutmuştum. Rüya bile görmüyordum. Uykuya daldığımı da hatırlamıyorum. Gece meme emmek için bazen yarım saatte bir, bazen saatte bir uyanıyordu. Elbette kendi yatağında da uyumuyordu. Aramızda yatıyordu ve gece sık sık uyanıyordu. Sanki böyle oluyor ve idare etmem gerektiğini düşünüyordum. Ta ki doktorum Asu Hanım’ı önerene kadar:)

Asu Hanım samimi ve ”anne” sıcaklığı ile yaklaştı ve çok yumuşak adımlarla Tuna’nın kendi kendine ve yatağında uyumasını öğretmemize yardım etti. Hem de ağlamadan… Ben başladığımız her yeni adımda Tuna yapmaz, uyumaz darken; kızım attığımız her adım, yaptığımız her yeniliğe uyum sağladı. ”İnanılmaz, mucize” dedim. Hatta ilk çalışmaya başladığımız gece Tuna sadece 1 kere uyandı. İnanamamıştım! Nasıl olur da hiç uyanmaz? İşin sırrı Asu Hanım’da ….

Sevgi dolu yüreği ile anne ve çocuklara verdiği tüm desteği için teşekkür ediyorum.

http://crochetedbuddies.com/category/paid-crochet-patterns/crochet-doll-patterns/ Emel

Asu’dan Not: Emel Hanım rastladığım en bebek dostu anne diyebilirim sanırım… Tuna ile ilişkisi müthiş… Hiç sıkılmıyor oynamaktan, anlatmaktan… Hayatları eğlence diyebilirim. Bana da bu eğlenceye ortak olmak nasip oldu… Ben de çok çok teşekkür ediyorum benimle çalıştıkları için. (Kısa Not: O tartı ya yiyeceğim ya yiyeceğim:))

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz...

Daha sakin, uyuyabilen, bebeği ile iletişimi daha güçlü bir anne oluverdim…

  Ela’nın 84200 kere uyandığı gecelerden birinin sabahında artık gücü, sabrı, neşesi kalmamış yeni anne …

Bir bilene danışmak iyidir…

Yasemin’i kendi odasına ayırmaya karar verdiğimizde sanırım 10 aylık kadardı. Aslında hiçbir zaman zor bir …

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. …