Blog

Uyuyan bebekler, mutlu hayatlar.

Mucize

http://ninacrews.com/?author=18 Bebeğiniz doğduğu günden itibaren mutluluğunuzla ters orantılı giden tek şey uykunuz oluyor. O kadar çok şey var ki öğrenmeniz gereken bunların başında sanırım uyku eğitimi geliyor. Biz bununla maalesef 17.ayda şans eseri tanıştık. Gerçekleşmesini hiç ummadığımız kendi yatağında yatabilsin ve kendi kendine uykuya dalabilsin düşüncesi bizim için gerçekten mucizeydi. 17 ay boyunca bebeğimizi kucakta dolaştırarak uyuttuk. İlk başlarda çok kolay olsa da bu yöntem sonraları yavaş yavaş onun için bir problem haline gelmeye başladı. İlk kez kendi yatağına yatırıp -6 aylıkken- uyutma denememiz sadece 15 dakika sürdü. O kadar çok ağladı ki bir daha denememe kararı aldık.

buy modafinil fast

buy Lyrica mexico Tekrar uyku eğitimi diye bir şey var mı, işe yarıyor mu diye kendi kendimize düşünürken Asu Hanımla tanıştık ve mucize sadece birkaç gün içinde gelişti. 1.gün ne olduğunu pek anlayamadık aslında, 2.gün vazgeçtik, 3.gün sanki oluyor galiba dedik, 1.hafta sonunda iyice ikna olduk ki uyku eğitimi diye bir şey var ve bunu bize yılmadan, bıkmadan öğreten Asu Hanım’a çok teşekkür ederiz.

Tam 1 ay önce başlayan bu eğitim ilk başlarda onu yatağına koyup pişpişleyerek, sırtını sıvazlayarak başladı sonra yavaş yavaş kendi kendine sadece birkaç dakika içinde uyumasıyla devam ediyor. Sadece yanında biraz durup belli rutinleri tekrarlamak yeterli oluyor. Hem bebeğiniz hem kendiniz için bunu mutlaka yapmalısınız. Asu Hanım olmasaydı bu sadece tatlı bir hayaldi sadece. Bu mucize için çok teşekkürler Asu Hanım…

Ayça & Serhan

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz...

Daha sakin, uyuyabilen, bebeği ile iletişimi daha güçlü bir anne oluverdim…

  Ela’nın 84200 kere uyandığı gecelerden birinin sabahında artık gücü, sabrı, neşesi kalmamış yeni anne …

Bir bilene danışmak iyidir…

Yasemin’i kendi odasına ayırmaya karar verdiğimizde sanırım 10 aylık kadardı. Aslında hiçbir zaman zor bir …

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. …