Blog

Uyuyan bebekler, mutlu hayatlar.

Bütün gece mışıl mışıl uyuyor

source url Küçük oğlum Tunahan ile, doğduğundan beri uyku problemimiz oldu. Bu duruma alışkın değildik çünkü ağabeyi Metehan uyku konusunda bizi bu kadar sıkıntıya sokmamıştı. Tuna’nın gaz sıkıntılarının geçmesi 4. Ayı buldu. Herkes gaz sıkıntıları geçsin uykusu düzene girer diyordu. Fakat öyle olmadı. Aksine Tunahan geceleri çok daha sık uyanmaya başladı ve tekrar uykuya biberonda süt içmeden dalamıyordu. Bu düzensiz beslenme kilosuna da yansıdı. Doktorumuz kilosuna dikkat etmemiz konusunda uyarıyordu.

buy modafinil nl

neurontin 100 mg capsule Bir kısır döngü içindeydik. Süt içeyicne uyumuyor, bu kadar süt içmek de kilosunu arttırıyordu. Gecede 6-7 defa uyanıp süt hazırlayıp içirmek beni aşırı derecede yorgun asabi ve mutsuz biri haline getirdi. Üstelik büyük oğluma yeteri kadar ilgimi verememek onda ayrı sorunlar doğmasına sebep oldu. Artık bir uzmandan destek almanın zamanı çoktan gelmişti. Asu Hanım’la telefonda ilk konuşmamızda aynı süreçten geçmesi, beni anlaması, sesindeki güven ve samimiyet beni çok etkilemişti. 1 ay boyunca ilgi ve alakası aynı şekilde devam etti.

Şimdi bütün gece mışıl mışıl uyuyan bir bebeğim var. Asla odasında uyumak istemeyen büyük oğlum da severek artık odasında uyumaya gidiyor. Tek pişmanlığım neden 8 aya kadar bu çileyi çektiğimdir. Bazen kimseye kulak asmayıp kendi kalbimizin sesini dinlemeliyiz. İyi ki ayakta salla, tavana salıncak as gibi demode tavsiyeleri dinlemeyip geç de olsa Asu Hanım’la iletişime geçmişim.

Betül

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz...

Daha sakin, uyuyabilen, bebeği ile iletişimi daha güçlü bir anne oluverdim…

  Ela’nın 84200 kere uyandığı gecelerden birinin sabahında artık gücü, sabrı, neşesi kalmamış yeni anne …

Bir bilene danışmak iyidir…

Yasemin’i kendi odasına ayırmaya karar verdiğimizde sanırım 10 aylık kadardı. Aslında hiçbir zaman zor bir …

Oğlumuzun ağlamasını asla ve asla istemiyorduk

Uras’ı ilk 4 ay babası dışında kimselere emanet edemedim, emerek ya da pusette açık havada uyuyordu sadece. …